Usługi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Mandala Clinic

Jest bardzo wiele powodów, dla których mężczyźni coraz chętniej decydują się na zabiegi medycyny estetycznej. Niektórzy, podobnie jak kobiety korzystające z tych usług, chcą się odmłodzić lub poprawić swoją atrakcyjność fizyczną. Innym bardziej zależy na wypoczętym, zdrowym wyglądzie, budzącym sympatię i zaufanie. Bez względu na przyczynę niezadowolenia ze swojego wyglądu, poprawia się go coraz częściej i lepiej, a mężczyźni chcą dzięki zabiegom zyskać lepsze samopoczucie, bardziej męski wygląd, sukces zawodowy, lub wreszcie, większe powodzenie u płci przeciwnej.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje panom szeroki wachlarz usług poprawiających ich wygląd. Są one coraz bardziej popularne, ponieważ mężczyźni coraz częściej dostrzegają związek między miłą dla oka powierzchownością, a ich samopoczuciem oraz traktowaniem ich przez otoczenie. Do tych zabiegów należy na przykład usuwanie nieestetycznych zmian na skórze, czyli wszelkiego rodzaju cieni, obrzęków, blizn po trądziku, przebarwień o podłożu hormonalnym lub spowodowanych złym stylem życia (palenie, opalanie się, dieta). Panowie często też chcą pozbyć się zaczerwień twarzy i rozszerzonych naczyń krwionośnych, sprawiających, że ich cera wygląda niezdrowo. Liczne są również zabiegi związane z wypełnianiem zmarszczek i odświeżaniem twarzy różnymi metodami, modelowaniem sylwetki oraz wybielaniem zębów. Jednak zdecydowanie najczęściej wykonywaną usługą, jaką dysponuje medycyna estetyczna jest leczenie różnych form łysienia. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ to właśnie przez łysienie, zwłaszcza polegające na cofaniu się linii włosów, twarz zaczyna wyglądać znacznie starzej. Często transplantacja włosów okazuje się być najskuteczniejszym sposobem na odmłodzenie, który przynosi naprawdę spektakularne efekty.

przeszczep włosów

Łysienie można leczyć na wiele różnych sposobów, a Mandala Clinic oferuje indywidualne podejście do każdego klienta. Wszystko zależy od przyczyn cofania się linii włosów lub przerzedzania się ich. Stres i przebyte choroby, wraz z leczącymi je lekami, mogą powodować wypadanie włosów. U mężczyzn jednak najczęstsze jest tak zwane łysienie androgeniczne, czyli spowodowane dużym poziomem testosteronu oraz jego przemianami w organizmie. Łysiejący w ten sposób mężczyźni tracą włosy głównie po bokach i na samym czubku głowy. Medycyna estetyczna oferuje wiele nieinwazyjnych i inwazyjnych metod leczenia w takich przypadkach. Nieinwazyjne sposoby leczenia skupiają się na ochronie i wzmocnieniu włosów, które jeszcze pozostały. Inwazyjne metody mają na celu odtworzenie utraconych włosów. O wyborze odpowiedniej metody leczenia decyduje specjalista po dokładnym zbadaniu klienta. Bardzo skuteczna w walce z łysieniem jest propecia, która leczy zanikanie mieszków włosowych oraz zapobiega nawrotom tej przypadłości. Propecia to substancja podawana łysiejącym w formie tabletki. Zaznaczyć należy, że im wcześniej zacznie się leczyć łysienie, tym większą ilość włosów uda się zachować. Kolejną nieinwazyjną metodą leczącą łysienie jest stosowanie minoksydylu, pobudzającego mieszki włosowe. Substancję podaje się bezpośrednio na skórę, co daje efekt znacznego zagęszczenia się włosów. Ze względu na wysoką skuteczność, jest to bardzo często stosowana metoda leczenia. Do bardziej inwazyjnych sposobów na łysienie należą ekspandery tkankowe, czyli zabiegi chirurgiczne, w czasie których wszczepia się pod skórę specjalny balon, który ją rozciąga. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie powierzchni łysiejącej na głowie pacjenta. Przeszczep włosów to również inwazyjne podejście do terapii. Można go przeprowadzić na dwa sposoby. Metoda Strip polega na pobraniu wycinka skóry z tyłu lub boku głowy, czyli z obszarów, których łysienie nie dotknęło, i na rozdzieleniu tego fragmentu na pojedyncze przeszczepy zawierające od jednego do czterech włosów. Następnie wszczepia się te jednostki cebulowe na wcześniej przygotowany obszar łysienia. Taki przeszczep włosów daje trwałe efekty, a faza gojenia po tym zabiegu trwa od dwóch do trzech miesięcy. Transplantacja włosów odbywa się też metodą FUE, której inwazyjność jest znacznie mniejsza. Jest to zabieg ambulatoryjny, niosący niewielkie ryzyko bólu, krwawienia i pozabiegowych infekcji. Przy zabiegu FUE pobiera się poszczególne grupy mieszkowe w znieczuleniu miejscowym i wszczepia się je do łysiejącej strefy, ale dopiero po wcześniejszym dokładnym ich zbadaniem pod mikroskopem w celu oceny ich kondycji. Zaczerwienienie po tej procedurze utrzymuje się na skórze pacjenta zaledwie od trzech do pięciu dni.

transplantacja włosów

Specjaliści od chirurgii odtwórczej włosów w Mandala Clinic, przeprowadzający przeszczep włosów lub leczący łysienie, robią wszystko, by właściwie i skutecznie zadbać o satysfakcjonujący wygląd klientów. Dlatego też panowie po transplantacji są szczegółowo informowani co do sposobów dbania o siebie po zabiegu, tak by leczenie dało jak najlepsze rezultaty.

19.11.2012. 17:10