Usługa pośrednictwa w sprzedaży mieszkań

FORT Nieruchomości Szczecin

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest znacznie popularniejsze w dużych ośrodkach miejskich niż w małych miasteczkach i na wsiach. Nic w tym dziwnego, skoro w niewielkich miejscowościach wszyscy mieszkańcy znają nawzajem swoje budynki prawie tak, jak ich właścicieli, a dzięki niewielkiej liczbie mieszkańców wieść o tym kto i za ile sprzedaje dom i mieszkanie, rozchodzi się w błyskawicznym tempie. Wyjątkiem od tej sytuacji są przypadki, w których właściciele przez długi czas nie mogą sprzedać nieruchomości i dopiero wtedy zwracają się po poradę do doświadczonego pośrednika.

W dużych miastach jest znacznie trudniej dokonać sprzedaży bądź kupna na własną rękę i mimo że wiele osób z dużą rezerwą korzysta z usług agencji nieruchomości, to jednak bez nich transakcje byłyby znacznie trudniejsze i dochodziłoby do nich znacznie rzadziej.

Do czego przydaje się pośrednik?

Sprawa jest prosta. Kupującym zależy na tym, żeby tanio kupić, a sprzedającym, żeby szybko sprzedać. W obu przypadkach biuro nieruchomości jest niezastąpione w kojarzeniu obu stron tych ważnych i kosztownych transakcji. Warto wiedzieć, że pośrednik, którego zatrudniliśmy, ma obowiązek działać na rzecz ochrony naszych interesów i może to robić na wiele sposobów.

sprzedaż domów

Polacy nie mają dużego doświadczenia w obrocie nieruchomościami. Statystyki wykazują, że sprzedajemy lub kupujemy nieruchomość przeciętnie jeden raz w ciągu całego życia. Dlatego też nie zdajemy sobie często sprawy, że korzystna sprzedaż mieszkania wymaga fachowej wiedzy, związanej często z wielomiesięcznymi obserwacjami bardzo niestabilnego i dynamicznie rozwijającego się obecnie rynku nieruchomości. Dzięki takiej wiedzy, nawet przykładowa sprzedaż mieszkań w Szczecinie, lub innym mieście o podobnej wielkości, gdzie lokali jest pod dostatkiem a ceny ciągle spadają, może pójść szybko i sprawnie. Zorientowany pośrednik fachowo nam doradzi jaką cenę powinniśmy ustalić by stosunkowo szybko pozbyć się mieszkania. Pomoże także zredagować treść ogłoszenia, a nawet wykonać korzystne zdjęcia, które będą odpowiednio podkreślać zalety prezentowanej nieruchomości.

sprzedaż mieszkań

Nie zapominajmy także, że większość agencji nie tylko sprzedaje, ale także pomaga kupującym, istnieją więc duże szanse na to, że skieruje do naszego mieszkania osoby, które szukały dokładnie czegoś takiego, a inaczej niż przez zaufanego pośrednika nie chciałyby dokonać zakupu. Na usługach biur nieruchomości zyskują obie strony transakcji.

Wybierz mądrze pośrednika

Wiele osób przekonało się już, że prowizja pośrednika może kosztować znacznie mniej niż ewentualne błędy popełnione przy pośpiesznej ewentualnej sprzedaży. By jednak zyskać na transakcji trzeba wybrać doświadczonego i dynamicznego fachowca, który zna się dobrze na tym co robi. Najlepszą reklamą każdego biura nieruchomości jest dobra opinia wśród klientów, warto więc wcześniej popytać znajomych lub prześledzić uważnie poświęcone tej tematyce fora internetowe. Powierzenie swoich interesów obcej osobie to bardzo poważna decyzja, którą jednak warto podjąć, ponieważ licencjonowany pośrednik nie tylko szybko i z zyskiem sprzeda nasze mieszkanie, ale także pomoże nam w sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży oraz w dopełnieniu wszelkich prawnych formalności.

31.01.2013. 11:55